Under 16 EuroHockey Championships to be live streamed

Posted by John Beckett on 2 July 2019

July 3rd is the start of over 200 EuroHockey games being streamed LIVE on www.eurohockeytv.org 

 
What better way to start than with 88 games from the U16 EuroHockey5s Championships?

 
See below the match schedules and tune into EuroHockeytv.org from 3rd - 6th June for fantastic Hockey5s action from our young future stars of the game: 

EuroHockey5s U16 Championship Girls 2019
Walcz, Poland
3 - 6 Jul 2019

Match No:

Date/Time

Details

1

03/07/2019 09:30

TUR v SUI (Pool B)

2

03/07/2019 10:00

CRO v WAL (Pool B)

3

03/07/2019 10:30

BLR v GEO (Pool A)

4

03/07/2019 12:00

POL v RUS (Pool B)

5

03/07/2019 12:30

FRA v UKR (Pool A)

6

03/07/2019 15:00

AUT v GEO (Pool A)

7

03/07/2019 15:30

TUR v WAL (Pool B)

8

03/07/2019 17:00

RUS v CRO (Pool B)

9

03/07/2019 17:30

BLR v UKR (Pool A)

10

03/07/2019 19:00

POL v SUI (Pool B)

11

04/07/2019 09:00

WAL v SUI (Pool B)

12

04/07/2019 09:30

UKR v GEO (Pool A)

13

04/07/2019 11:00

FRA v AUT (Pool A)

14

04/07/2019 11:30

CRO v POL (Pool B)

15

04/07/2019 13:00

RUS v TUR (Pool B)

16

04/07/2019 15:00

GEO v FRA (Pool A)

17

04/07/2019 15:30

SUI v CRO (Pool B)

18

04/07/2019 17:00

WAL v RUS (Pool B)

19

04/07/2019 17:30

BLR v AUT (Pool A)

20

04/07/2019 19:00

TUR v POL (Pool B)

21

05/07/2019 10:00

SUI v RUS (Pool B)

22

05/07/2019 10:30

FRA v BLR (Pool A)

23

05/07/2019 12:00

AUT v UKR (Pool A)

24

05/07/2019 12:30

POL v WAL (Pool B)

25

05/07/2019 13:00

CRO v TUR (Pool B)

26

05/07/2019 17:00

3rd Pool A v 4th Pool B (5th-8th Place)

27

05/07/2019 17:30

1st Pool A v 2nd Pool B (SF1)

28

05/07/2019 19:20

3rd Pool B v 4th Pool A (5th-8th Place)

29

05/07/2019 19:50

1st Pool B v 2nd Pool A (SF2)

30

05/07/2019 20:30

5th Pool A v 6th Pool B (11th Place)

31

06/07/2019 10:00

Loser match 26 v Loser match 28 (7th/8th Place)

32

06/07/2019 11:40

5th Pool B v Winner match 30 (9th/10th Place)

33

06/07/2019 12:20

Winner match 26 v Winner match 28 (5th/6th Place)

34

06/07/2019 12:50

Loser SF1 v Loser SF2 (3rd/4th Place)

35

06/07/2019 15:10

Winner SF1 v Winner SF2 (Final)

 

 

 

EuroHockey5s U16 Championship Boys 2019
Walcz, Poland
3 - 6 Jul 2019

Match No:

Date/Time

Details

1

03/07/2019 11:00

AUT v CRO (Pool B)

2

03/07/2019 11:30

SUI v WAL (Pool A)

3

03/07/2019 13:00

TUR v BLR (Pool A)

4

03/07/2019 13:30

DEN v UKR (Pool B)

5

03/07/2019 16:00

FRA v CRO (Pool B)

6

03/07/2019 16:30

POL v WAL (Pool A)

7

03/07/2019 18:00

AUT v UKR (Pool B)

8

03/07/2019 18:30

SUI v BLR (Pool A)

9

04/07/2019 10:00

BLR v WAL (Pool A)

10

04/07/2019 10:30

UKR v CRO (Pool B)

11

04/07/2019 12:00

DEN v FRA (Pool B)

12

04/07/2019 12:30

TUR v POL (Pool A)

13

04/07/2019 16:00

CRO v DEN (Pool B)

14

04/07/2019 16:30

WAL v TUR (Pool A)

15

04/07/2019 18:00

AUT v FRA (Pool B)

16

04/07/2019 18:30

SUI v POL (Pool A)

17

05/07/2019 09:00

DEN v AUT (Pool B)

18

05/07/2019 09:30

TUR v SUI (Pool A)

19

05/07/2019 11:00

FRA v UKR (Pool B)

20

05/07/2019 11:30

POL v BLR (Pool A)

21

05/07/2019 15:50

3rd Pool A v 4th Pool B (5th-8th Place)

22

05/07/2019 16:20

1st Pool A v 2nd Pool B (Semi-Final 1)

23

05/07/2019 18:10

3rd Pool B v 4th Pool A (5th-8th Place)

24

05/07/2019 18:40

1st Pool B v 2nd Pool A (Semi-Final 2)

25

06/07/2019 10:30

Loser match 21 v Loser match 23 (7th/8th Place)

26

06/07/2019 11:10

5th Pool A v 5th Pool B (9th/10th Place)

27

06/07/2019 13:30

Winner match 21 v Winner match 23 (5th/6th Place)

28

06/07/2019 14:00

Loser SF1 v Loser SF2 (3rd/4th Place)

29

06/07/2019 16:20

Winner SF1 v Winner SF2 (Final)

 

EuroHockey5s U16 Championship II Boys 2019
Albena, Bulgaria
4 - 6 Jul 2019

Match No:

Date/Time

Details

1

04/07/2019 10:00

GEO v LUX (Pool B)

2

04/07/2019 11:00

FIN v SLO (Pool B)

3

04/07/2019 12:00

ARM v RUS (Pool A)

4

04/07/2019 13:00

BUL v GIB (Pool A)

5

04/07/2019 16:00

FIN v GEO (Pool B)

6

04/07/2019 17:00

LUX v SLO (Pool B)

7

04/07/2019 18:00

GIB v RUS (Pool A)

8

04/07/2019 19:00

ARM v BUL (Pool A)

9

05/07/2019 09:00

GEO v SLO (Pool B)

10

05/07/2019 10:00

LUX v FIN (Pool B)

11

05/07/2019 11:00

GIB v ARM (Pool A)

12

05/07/2019 12:00

BUL v RUS (Pool A)

13

05/07/2019 16:00

1st Pool A v 4th Pool B (QF1)

14

05/07/2019 17:10

2nd Pool B v 3rd Pool A (QF2)

15

05/07/2019 18:20

2nd Pool A v 3rd Pool B (QF3)

16

05/07/2019 19:30

1st Pool B v 4th Pool A (QF4)

17

06/07/2019 09:00

Loser QF1 v Loser QF2 (5th-8th Place)

18

06/07/2019 10:10

Loser QF3 v Loser QF4 (5th-8th Place)

19

06/07/2019 11:20

Winner QF1 v Winner QF2 (SF1)

20

06/07/2019 12:30

Winner QF3 v Winner QF4 (SF2)

21

06/07/2019 14:30

Loser M17 v Loser M18 (7th/8th Place)

22

06/07/2019 15:40

Winner M17 v Winner M18 (5th/6th Place)

23

06/07/2019 16:50

Loser SF1 v Loser SF2 (3rd/4th Place)

24

06/07/2019 18:00

Winner SF1 v Winner SF2 (Final)


We hope you enjoy the games! 

 

Want to know more or join a club?

Then please feel free to contact our system administrator

Get in touch

Our latest news

© 2011 - 2019 Shropshire Hockey Association. All rights reserved.

To contact your Data Controller, click here

If you wish to withdraw consent from us holding your personal data please email muppet.ab@gmail.com requesting your data be removed from the site. However, this will only be possible if you cease your membership.

In addition, if you wish to exercise your right to be forgotten please click here

Powered by ClubBuzz.

Details of Data Controller are

Name: Amanda Bailey

Email: muppet.ab@gmail.com